5 albumów w nagrodę dla ucznia

Poniżej prezentujemy pięć różnych albumów, które będą doskonałym pomysłem na książki na nagrody dla pilnego ucznia. To nie tylko doskonałe propozycje na każdą okazję, ale również świetne książki, które pozwolą młodym czytelnikom rozwijać swoją wiedzę o świecie.

Urszula Kozakowska-Zaucha – “Malarstwo. Olga Boznańska”

Ta niezwykła seria przybliżająca najważniejsze przedstawicieli świata sztuki malarskiej to doskonały sposób na zainteresowanie tym tematem każdego młodego człowieka. Można zacząć od Boznańskiej, trochę zapomnianej artystki tworzącej głównie w Paryżu, ale tak naprawdę każda część jest na swój sposób doskonała. Dzięki licznym ilustracjom książki zapewnią uczniom niezapomniane wrażenia estetyczne!

Wydawnictwo Dragon – “Podróże marzeń. Świat. Najpiękniejsze miejsca i zabytki”

Nie każdy zdaje sobie sprawę jak wiele pięknych miejsc jest na świecie. Nie trzeba ich wszystkich odwiedzić, żeby się przekonać! W tej książce zaprezentowano najciekawsze miejsca na całym świecie. Na liście znajdują się cudowne parki narodowe, zabytki świadczące o geniuszu człowieka i relikty dawnych czasów. Nic tylko zatopić się wśród bogato ilustrowanych stronic i ciekawych opisów uwydatniających piękno obiektów.

Wydawnictwo Dragon – “Cuda techniki. Najpiękniejsze miejsca i zabytki”

Książka ta pozwala w inny sposób spojrzeć na dzieła człowieka. Dzięki różnorodnemu wyborowi możemy zobaczyć, że cuda techniki to nie tylko niezwykłe wieżowce i skomplikowane wiadukty, ale również przedmioty bez których wiele mogłoby się zmienić – choćby respirator ratujący życie niejednemu pacjentowi. A może tej książce uda się rozpalić w młodych ciekawość naukowca lub wynalazcy? To tylko jeden z możliwych efektów ubocznych!

Thomas R. Martin – “Rzym. Od Romulusa do Justyniana”

Książka dla każdego miłośnika Starożytnego Rzymu. Dzięki barwnym opisom czytelnik dowie się w jaki sposób powstało to największe mocarstwo Europy. A przecież zaczynało do małej, zabitej dechami wioski. Jakie wartości były ważne dla Rzymian, że potrafili osiągnąć tak spektakularny sukces? Co utrzymywało jedność ich państwa oprócz miecza? Tego wszystkiego dowiecie się po zagłębieniu w tę interesującą pozycję.

Aleksandra Halarewicz – “Atlas roślin. 200 polskich roślin”

Mamy wśród uczniów młodego botanika lub florystę? To doskonały prezent, który sprawi, że jego wiedza o roślinach będzie się dalej rozwijać. Dzięki niezwykłej szacie graficznej i przystępnym opisom książka ta może stać się źródłem inspiracji stymulujących rozwijanie swoich pasji związanych z kwiatami. Być może już niedługo usłyszymy o kolejnym wielkim botaniku, który był właśnie Waszym uczniem?

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Dominika