Nagrody książkowe dla młodzieży

Jest wiele okazji aby obdarować ucznia książką. Wygrany konkurs? Wyjątkowo udany rok? Poniżej prezentujemy listę pięciu książek młodzieżowych na nagrody szkolne, które doskonale sprawdzą się w roli uniwersalnej nagrody (http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne).

Lippincot, Daughtry, Iaconis – “Trzy kroki od siebie”

Dwójka osób chorych na mukowiscydozę. Żadnych kontaktów. Unikać ludzi. A jednak czy to zupełnie możliwe? Stella i Will będą musieli zdecydować, czy uczucie, które ich połączyło na szpitalnych korytarzach jest warte ryzyka. To niezwykła książka o zakochaniu w warunkach, w których jest ono zakazem. Niebanalny romans, który pozwoli młodym (ale także i starszym!) zrewidować swoje poglądy i zacząć zastanawiać się nad problemami, o których dotąd nawet im się nie śniło…

Isabel Sterling – “Te wiedźmy nie płoną”

Nawet Salem nie jest bezpiecznym miejscem dla wiedźm. Dlatego Hannah musi ukrywać swoją moc. Zwłaszcza, gdy w mieście dochodzi do krwawych rytuałów. W tym samym czasie pojawia się też nastoletnia Morgan, która przyciąga uwagę wiedźmy. Co będzie musiała zrobić, żeby zdobyć jej serce i ochronić miasto przed wrogimi siłami? Niezwykła książka o tym, że także magia ma dwa ostrza i że wiedźmy wcale nie muszą być złe. Czy na pewno?

Michael Thomas Ford – “Notatki samobójcy”

Czy młodzież czyta tylko lekką, pustą literaturę? Nie dajmy się zwieść biadoleniu starszego pokolenia! Także współczesne książki mają często niezwykle ważny sens rozważając problemy, które do niedawna były tematem tabu. Tak jak ta pozycja. Jeff trafia do szpitala po nieudanej próbie samobójczej. Dlaczego to zrobił? Może złe kontakty z rodziną? Nie, wszystko dobrze. Może ktoś go molestował? Jeszcze czego! Może za dużo brutalnych gier? Nie grywam. A więc dlaczego? Dlaczego chłopak nic nie mówi na ten temat?

Cassandra Clare – “Cienie nocnego targu”

Na nocnym targu od niepamiętnych czasów spotykają się czarownice, wilkołaki, wampiry i wszelkie różne istoty. To miejsce, gdzie wymienia się towar i tajemnice. Jeden gość odwiedza to miejsce już od dwustu lat. Czego szuka? Kim jest? I kim był? Zapraszamy do zagłębienia się w tej wciągającej lekturze napisanej przez autorkę wielu bestsellerów i kreatorki świata Nocnych Łowców.

Erin A. Craig – “Dom soli i łez”

Czy można stworzyć nowatorską fabułę opierając ją na powszechnie znanej baśni braci Grimm? Autor udowadnia, że przynajmniej on nie ma z tym najmniejszego problemu! Dwanaście przeklętych sióstr. Pałac niegdyś tętniący życiem i śmiechem teraz spowity jest w smutek i samotność. Ale siostry mimo żałoby uciekają co noc, by tańczyć i w tańcu zapomnieć o smutku i cierpieniu. Annaleigh ma jednak dylemat – czy zaryzykować i dołączyć do sióstr, czy może lepiej powstrzymać je? Co wybierze? I czy będzie w stanie złamać ciążącą klątwę?

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Dominika