Prezenty książkowe dla najmłodszych

Wybór książek na nagrody szkolne (http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne) dla dzieci jest szeroki i w ostatnim czasie stale się powiększa. Spójrzmy co można zaproponować najmłodszym czytelnikom w uznaniu dla ich dobrego sprawowania czy wzorowych ocen.

Pierwsze kroki w dorosłość

Łukasz Wierzbicki – “Afryka Kazika” to książka o niezwykłym podróżniku, Kazimierzu Nowaku, który jako pierwszy Polak przebył całą Afrykę od północy na południe. Dzięki doskonale zarysowanej akcji opartej na prawdziwych wydarzeniach, licznym ilustracjom i prostemu językowi książka wyzwoli wyobraźnię dziecka jak żadna inna. Po jej przeczytaniu pozostanie jedynie fantazjowanie o własnych wyprawach w przyszłości! A to dopiero pierwszy krok w kierunku dorosłości. Drugim może być książka “Niezłe ziółko” Barbary Kosmowskiej, w której młody Eryk musi pogodzić się ze stratą ukochanej babci. Pokazuje to zjawisko przemijania, do którego dziecko musi się jak najszybciej przygotować, bo inaczej każde kolejne rozstanie pozostawi w nim niezagojoną, krwawiącą ranę. Czy mądrości babci Malutkiej pomogą Erykowi znieść ten trudny czas? I czy będą nauką dla młodego czytelnika? Tego dowiemy się dopiero po przeczytaniu tej niebanalnej książki.

Ruszmy na otwarte wody czytelniczej przygody!

Dla wytrawniejszych młodych czytelników, którzy niejedną już książkę pochłonęli i którym nieobce jest czytanie po nocach, żeby doczytać jeszcze jeden rozdział doskonałą nagrodą będzie możliwość rozpoczęcia nowej serii, która nie skończy się na kilkunastu stronach. Mowa tu przede wszystkim o dwóch seriach: “Magiczne drzewo” i “Baśniobór” wraz z kontynuacją w serii “Smocza straż”, dzięki którym najmłodsi będą mogli zatopić się w świecie fantasy i przeżyć przygodę życia. Bo papier to tylko nośnik słów. Ale słowa mogą kreować świat. Tak właśnie się dzieje w tych seriach. A może seria Agnieszki Stelmaszczyk “Mazurscy w podróży” opowiadająca o zdecydowanie najbardziej zwariowanej rodzinie na świecie! Ich przygody rozbawią niejednego dzieciaka do łez, a może przy okazji porwą także jego starsze rodzeństwo czy nawet rodziców. Bo przecież dobra historia dla dzieci powinna być także świetną książką dla dorosłych! Mnóstwo intryg, tajemnic i przeróżnych przygód to zdecydowanie to, co można uznać za przepis na książkę doskonałą!

Oczywiście dla tych najmłodszych dzieci można również zaproponować książki znacznie mniej wymagające, jak choćby serię “Bazgraków”, dzięki którym dziecko w mig nauczy się czytać i pisać. I na dodatek uzna to za pierwszą prawdziwą przygodę w swoim życiu! A potem będzie mogło zgłębić już każdą książkę, na którą natrafi. Bo głód czytelniczy to coś czego nie da się tak łatwo zaspokoić…

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Dominika